2015-05-23

Zajezdnia tramwajowa Dąbie we Wrocławiu

Okazją do zobaczenia zamkniętej już wrocławskiej zajezdni tramwajowej Dąbie, był 21.0. Photoday zorganizowany przez portale Wroclaw.naszemiasto.pl i MMWroclaw.pl. Zajezdnia powstała w 1909 r. i obsługiwała początkowo tramwaje konne. Wagony elektryczne korzystały z zajezdni do 2014 r. kiedy zdecydowano się wyłączyć ją z eksploatacji. Dalsze losy zabytkowych budynków stoją pod znakiem zapytania, jedną z propozycji jest przekształcenie ich w muzeum komunikacji (co wydaje mi się świetnym pomysłem :-) ). Obecnie (w 2015 r.) stacjonuje w niej tramwaj konny i zdolne do jazdy zabytkowe tramwaje elektryczne w tym słynne "Jaś i Małgosia", "Mikołaj" i "Baba Jaga". Miło było posiedzieć na drewnianym "fotelu" w wagonie typu Konstal N, takim jak linią 0 lub 15 jeździłem dawno temu do szkoły :-)8 komentarzy:

 1. Lubię odwiedzać tego typu miejsca.. Ogólnie poznawać nowe rzeczy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie bym się tam kiedyś wybrała, bardzo ciekawe miejsce :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety zajezdnia jest niedostępna dla zwiedzających :-(. Photoday był wyjątkową okazją by tam zajrzeć.

  OdpowiedzUsuń
 4. http://2.bp.blogspot.com/-uV5ci9ZVeYk/VWCfHhvcm1I/AAAAAAAAO8A/6F12ez6MDsg/s1600/imgp8863.jpg - Wiesz czy to jest jakiś tramwaj sprzątający czy co?

  Bardzo fajne ujęcia zrobiłeś. Dobrze umiesz sfotografować detale i różne obiekty (zwłaszcza te mniejsze, bo to nie łatwe) tak, że wyglądają naprawdę interesująco. Gratuluję :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Żałuję, że nie wiedziałam o akcji, chętnie bym wzięła udział, ale następnym razem przypilnuję sobie;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ładne kadry. Podoba mi się też kolorystyka, ale to już chyba obróbka w programie graficznym.

  OdpowiedzUsuń